Szklanka do połowy pełna-ale o co chodzi?

Niekończąca sie malzenska historia

Długo zastanawiałem się czy napisać tę myśl. Dziś dostałem odpowiedź że muszę  zapewne każdy  z Was zna historię o szklance która jest w  „połowie pełna czy pusta”. Chciałbym dzisiaj zadać Wam  inne pytanie,  lecz bardzo ważne.
Co ta słynna szklanka ma wspólnego z małżeństwem ?
Niech każdy z was odpowie sobie na pytanie ile ten przedmiot  może ważyć? Zapewne każdy z nas da różne odpowiedzi i prawidłowo. Ponieważ nie jest ważne ile ona waży to jest pewien symbol.
Ważne jest to przez jaki czas będziemy w stanie utrzymać te szklankę w dłoni. Jeżeli potrzymasz ją minutę – to nie jest problem- łatwizna. Jazda zaczyna się w momencie kiedy będziesz miał za zadanie wytrzymać godzinę-zaczyna boleć ręka. Hardcore zaczyna się w momencie kiedy zadanie zostanie przeciągnięte na cały dzień – prawdopodobnie stracisz w niej czucie i będzie sparaliżowana.

W każdym przypadku szklanka waży tyle samo, jednak im dłużej ja trzymamy tym staje się cięższa.
Ale o co chodzi z tym małżeństwem ???

Czy zastanawialiście się co może symbolizować ta szklanka oraz ręka podtrzymująca ją? Już odpowiadam. Tą szklanką jest brak relacji, dialogu małżeńskiego, zbyt duży  konsumcjonizm, wymiana informacji co trzeba zrobić, co trzeba kupić itp.  A ręką -wasza wspólną siłą małżeńska, dar o który trzeba walczyć,  zabiegać każdego dnia.
Przez pewien czas szklanka nie powoduje skutków ubocznych bo jesteście w stanie ja utrzymać,  lecz jeżeli ten stan się przeciągnie zaczynają się objawy czasami bolące , gdzie jest wymagana konsultacja lekarska -rozumiesz o co mi chodzi.
Przykład:
Jakiś czas temu miałem przyjemność poznać bardzo wartościowych mężczyzn, którym wiele osób mogłoby pozazdrościć życia, lecz to tylko maska. Ich historia jest smutna. Pierwszą osobą- nadam mu imię  Igor. Przez dłuższy czas miał wszystko czego dusza zapragnie, wysokie wynagrodzenie, samochody, mieszkania dla niego zarobienie 50 tys. złociszy miesięcznie to był pikuś, lecz zapomniał o podstawie. Po drodze zgubił żonę i dzieci. Dzisiaj tego żałuje, lecz szklanka tak zaczęła ciążyć, że ręka nieodwracalnie omdlała.
Drugi przykład.

Brak rozmowy w małżeństwie , określenie  wspólnych celów może spowodować, zbyt duże przeciążenie dla relacji małżeńskiej.

Ostatnio zadałem sobie ważne  pytanie i chciałbym, abyś również sobie odpowiedział/ła na nie.  Czy warto walczyć z utrzymaniem tej szklanki. Czy po prostu ją odłożyć? a będzie
Jeżeli moje przemyślenia są wartościowe dla Ciebie udostępnij mój wpis na blogu.

Łukasz

Kontakt

Alicja: 730 831 277
Łukasz: 730 796 748
e-mail: kontakt@bochcemy.pl

Polub nas

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

Zaprojektowane przez  

Witaj! W czym mogę Tobie pomóc?